Blogi

Jumpat

 

Tältä suivulta löytyvät lasten - ja aikuisten tuntikalenterit

ILMOITTAUTUMINEN SYKSYKAUDELLE

ALKAA LASTEN RYHMIIN MA 18.8.14 KLO 15.00.

Tervetuloa jumppaamaan!

 

LASTEN TUNTIKALENTERI SYKSY 2014 (alkaen 1.9.2014)

 

 

Ma 17.00-18.00        Perheliikunta Lapsi+aikuinen(3kk - 1v.), Elisa de Boer, Peitsarin liikuntasali

Ma 17.00-18.00        Satujumppa 3-4v.,Tiina Mäkinen,  Rouhialan liikuntasali,

MA 17.00-18.00       Telinejumpan alkeet 6-7v. Reetta Väisänen, Urpolan yläsali,

Ma 17.30-18.30        Dance 10-12v. Elsa Aula,  Urheilupuiston yläsali

MA 18.00-19.00       Telinejumpan alkeet 8-9v. Reetta Väisänen,  Urpolan yläsali

Ma 18.00-19.00        Satujumppa 5-6v.,Tiina Mäkinen,  Rouhialan liikuntasali 
  

TI 17.00-18.00          Perheliikunta 4-6v., Tarja Ikonen, Lähemäen liikuntasali

TI 17.00-18.00          Satujumppa 3-4v., Tiina Mäkinen, Rantakylän liikuntasali

TI 17.00-17.45          Jumppakoulu 5-6v.,Heini Tiainen, Rouhialan liikuntasali

TI 18.00-18.45          Jumppakoulu 7-8v., Heini Tiainen, Rouhialan liikuntasali

 

KE 16.30- 17.30        Cinnamon 12-15v. Venla Teräväinen, Urheilupuiston yläsali

KE 16.30-17.30         Liikkari 5-6v. Päivi Tiihonen, Kalevankankaan liikuntasali 

KE 17.00-18.30         Trikkaus 9-13v. Topi Korhonen,Urpolan yläsali

KE 17.00-18.00         Temppujumppa 6-7v., Tarja Ikonen, Lähemäen liikuntasali        

KE 17.00-18.00         Voimistelu 9-11v.,Heidi Rahikainen, Urheilupuiston alasali

KE 18.00-19.00         Dance 13-15v., Hanna Tarkiainen, Lyseon pieni sali

 

TO 16.30-17.30        Telinejumpan jatkoryhmä 8-9v., Reetta Väisänen, Urpolan Yläsali

TO 17.00-18.00        Perheliikunta 2-3v., Heidi Huovinen, Rantakylän liikuntasali

 

PE 17.00-18.00        Breakdance 8-12v., Justus Pietikäinen, Urheilupuiston yläsali

PE 17.00-18.00        Cinnamon 12-15v. Venla Teräväinen ,Urheilupuiston alasali

 

SU 19.00-20.00        Gymnaestrada/lapset/nuoret, Venla Teräväinen, Lyseon pieni sali

 

Huomioithan, että mahdolliset tuntimuutokset kalenterissa ovat kauden aikana  mahdollisia.

Tuntimuutokset päivitetään ensisijaisesti nettisivuillemme osioon etusivu ja jumpat.

 

Jumppapaikkojen osoitteet:

 

Siekkilän liikuntasali  (Ent. Siekkilän koulu)                 Siekkilänkatu 8, 50120 MIKKELI

Lyseon Pieni- ja Iso Sali (Mikkelin Lyseon koulu)          Porrassalmenkatu 30, 50100 MIKKELI

Lähemäen Liikuntasali (Lähemäen koulu)                     Kisatie 5, 50170 MIKKELI

Peitsarin Liikuntasali  (Peitsarin Koulu)                         Peitsarikuja 6, 50170 MIKKELI

Rantakylän liikuntasali ( Rantakylän Yhtenäiskoulu)     Vanhamäentie 2, 50600 MIKKELI

Rouhialan koulu, (erillinen liikuntasalirakennus)          Rouhialankatu 39, 50100 MIKKELI

Urheilupuiston Ala- ja yläsali (Urheilupuiston koulu)    Anni Swanin katu 6, 50100 MIKKELI

Urpolan ala- ja yläsali (Urpolan koulu)                           Rinnekatu 8, 50100 MIKKELI

Kalevankankaan liikuntasali (Kalevankankaan koulu)    Raviradantie 16, 50100 Mikkeli

 

 

 

Aikuisten ryhmiin ilmoittautuminen alkaa 

MA 25.8.2014 KLO 15.00.

TERVETULOA MUKAAN JUMPPAAMAAN!

 

 

AIKUISTEN TUNTIKALENTERI SYKSY 2014 ( Jumpat 1.9.2014)

 

Ma 16.30-17.30       Muokkaus,Noora Savolainen,  Urheilupuiston yläsali

Ma 18.00-19.00 PhysioPilates,Hanne Pesonen, Urheilupuiston alasali (ilmoittautumiset sähköpostilla 28.8.14 mennessä ,( mnv.toimisto@gmail.com). Etusivulla lisää tietoa ryhmästä!

 

TI  16.00-17.00         LatinNight, Alain Calderin, Lyseon pieni sali,Esiintyvä ryhmä

TI  17.00-18.00         LatinNight, Alain Calderin, Lyseon pieni sali, Esiintyvä ryhmä

TI  17.00-18.00         Zumba/Zumba Toning, Heidi Andersin, Lyseon iso sali

TI  17.00-18.00         Ladyt, Leeni Laatikainen, Urheilupuisto yläsali

 

KE 16.00-17.00         Body, Taija Jäppinen, Lyseon pieni sali

KE 18.00-19.00         Miesten kuntoliikunta, Katja Hämäläinen,Lyseon iso sali

KE 17.30-18.30         Aikuisten kuntojumppa,Sirpa Korhonen, Peitsarin Liikuntasali

KE 18.30-19.30         Aikuisten kuntojumppa, Sirpa Korhonen, Peitsarin Liikuntasali

KE 19.00-20.00         Latinomix ,Hanna Tarkiainen, Lyseon pieni sali

 

TO 17.00-18.00        Jooga, Jenna Joutsenjärvi (4.9.-31.10.14) Kalevankankaan liikuntasali

TO 17.30-18.30       Sykebody, Taija Jäppinen/Sirpa Korhonen, Lyseon pieni sali(11.9. Sirpa, 18.9. Taija, 25.9.Sirpa, 2.10. Taija, 9.10. Sirpa, 16.10. Taija)

TO 18.30-19.30      Vatsa-pakara, Taija Jäppinen/Sirpa Korhonen, Lyseon pieni sali(11.9. Sirpa, 18.9. Taija, 25.9.Sirpa, 2.10. Taija, 9.10. Sirpa, 16.10. Taija)

 

 

PE 16.00-17.00        Rytmikästä kuntoliikuntaa, Päivi Tiihonen, Lyseo pieni sali 

PE 17.00-17.30        Kehonhuolto, Päivi Tiihonen,  Lyseon pieni sali

 

LA 15.30- 17.00       LauantaiHuuma, Lyseo pieni sali/Vaihtuvat ohjaajat ja vaihtuva teema

 

SU 15.00-16.00      Tanssillinen voimistelu/Gymnaestrada ,Anna Haapalainen,  Lyseon pieni sali

SU 16.00-17.00        Latinomix, Hanna Tarkiainen,Lyseon pieni sali

SU 17.00-18.00        Body, Taija Jäppinen, Lyseon pieni sali

SU 18.00-19.00        Voimaa ja venyvyyttä, Taija Jäppinen, Lyseon pieni sali

 

Huomioithan, että mahdolliset tuntimuutokset kalenterissa kauden aikana ovat mahdollisia.

Tuntimuutokset päivitetään ensisijaisesti nettisivuillemme osioon

etusivu ja  jumpat (perutut jumpat sekä ohjaaja- ja tuntimuutoksia)