Blogi

Jumpat

AIKUISTEN TUNTIKALENTERI KEVÄT 2014 (alkaen 7.1.2014)

 

MA 16.30-17.30       Muokkaus, Jatta Roos, Urheilupuisto yläsali

MA 17.30-18.30       Kehonhuolto, Jatta Roos, Urheilupuisto yläsali

MA 19.45-21.15       Safron, Jutta Kokkonen, Lyseo pieni sali (esiintyvä ryhmä)

 

TI 17.00-18.00          Latinomix, Alain Calderin, Lyseo iso sali

TI 17.00-18.00          Ladyt 50+, Leeni Laatikainen, Urheilupuisto yläsali

TI 17.00-18.00          Tanssillinen aerobic + lihaskunto, Jatta Roos, Lyseo pieni sali

TI 18.00-19.00          Tanssillinen voimistelu, Kaisa Ahola, Lyseo pieni sali

TI 18.00-19.00          ManPower, Leeni Laatikainen, Urheilupuisto yläsali

 

KE 16.00-17.00         Vatsa-pakara, Taija Jäppinen, Lyseo pieni sali

KE 17.00-17.45         Iättömät, Sirpa Eronen, Urheilupuisto yläsali

KE 16.30-18.00         Vatsa-pakara + kehonhuolto, Katja Hämäläinen, Lähemäki

KE 18.00-19.00         Zumba® Gold, Sirpa Eronen, Urheilupuisto alasali

KE 19.30-20.30         Body, Leeni Laatikainen, Lyseo pieni sali

 

TO 17.00-18.00        Sykebody, Taija Jäppinen, Lyseo pieni sali

TO 19.15-20.15        Latinomix, Alain Calderin, Lyseo pieni sali

TO 20.15-21.15        LatinNight, Alain Calderin, Lyseo pieni sali (jatkokurssi, esiintyvä ryhmä)

 

PE 16.00-17.00        Latinomix, Alain Calderin, Lyseo pieni sali 

PE 17.00-18.00        LatinNight, Alain Calderin, Lyseo pieni sali (jatkokurssi, esiintyvä ryhmä)

PE 18.00-19.30        Circuit + kehonhuolto, Jatta Roos, Lyseo pieni sali

 

LA 10.00-12.00         LauantaiHuuma, vaihtuva ohjaaja/ vaihtuva teema

/ 15.30-17.00           / vaihtuva aika, Lyseo pieni sali

 

SU 14.30-15.30        Zumba ,Heidi Andersin ,Lyseon pieni sali (parilliset viikot)

SU 15.30-16.30        Zumba®, Riikka Lahtinen,Lyseon pieni sali (parittomat viikot 19.1 alkaen)

SU 15.30-16.30        Step, Taija Jäppinen, Lyseon pieni sali (parilliset viikot 12.1.alkaen)

SU 16.30-17.30        Body, Taija Jäppinen tai vaihtuva ohjaaja, Lyseo pieni sali

SU 17.30-18.30       Jooga, Taija Jäppinen, Lyseon pieni sali (6.4, 13.4, 20.4. ja 27.4.)

 

LauantaiHuuma on lauantaisin päivän ohjaajasta riippuen joko aamupäivällä tai iltapäivällä. Tunnit ilmoitetaan tarkemmin nettisivuilla www.mikkelinnaisvoimistelijat.fi/jumpat

Sunnuntain Zumba® alkaen 19.1 viikolla 3. ZUMBA® mukana kalenterissa PARITTOMILLA viikoilla.

Sunnuntain Step alkaen 12.1 viikolla 2. STEP mukana  kalenterissa  PARILLISILLA viikoilla.

Helmikuussa joka sunnuntai  klo 15.30-16.30 Zumba

 

Huomioithan, että mahdolliset tuntimuutokset kalenterissa kauden aikana ovat mahdollisia.

Tuntimuutokset päivitetään ensisijaisesti nettisivuillemme.

 

 

LASTEN TUNTIKALENTERI KEVÄT 2014 (alkaen 7.1.2014)

 

Lasten tuntikalenterissa ensin mainittuna päävastuuohjaaja ja toisena mainittuna apuohjaaja.

 

MA 17.00-17.45       Satujumppa 3-4v., Nelly Nissinen, Tuulia Terho, Rouhiala

MA 17.45-18.30       Liikkari 3-4v., Reetta Väisänen, Nenna Härkönen, Urheilupuisto alasali

MA 18.00-18.45       Satujumppa 5-6v., Nelly Nissinen, Tuulia Terho, Rouhiala

MA 18.00-19.00       Trikkaus 9-11v., Aleksi Neuvonen, Erik Vänttinen, Urpola yläsali

MA 19.00-20.30       Trikkaus 12-15v., Aleksi Neuvonen, Erik Vänttinen, Urpola yläsali

 

TI 16.00-17.00          Dance 13-15v., Jatta Roos, Lyseo pieni sali

TI 16.30-17.30          Perheliikunta 3-5v., Tarja Ikonen, Reetta Väisänen, Tuppuralan koulu

TI 17.00-17.45          Jumppakoulu 5-6v., Heini Tiainen, Anna Partanen, Lähemäki

TI 18.00-18.45          Jumppakoulu 7-8v., Heini Tiainen, Anna Partanen, Lähemäki

 

KE 16.30-17.30         Telinejumppa 7-8v., Taru Heikkilä, Reetta Väisänen, Urpola yläsali

KE 17.45-18.45         Telinejumppa 9-10v., Taru Heikkilä, Reetta Väisänen, Urpola yläsali

KE 17.00-18.00        Jumppakoulu 9-10v., Heidi Rahikainen,  Urheilupuisto alasali

KE 19.00-20.00       Cinnamon, Venla Teräväinen, Elsa Aula, Yhteiskoulu yläsali, Esiintyvä ryhmä

 

TO 17.00-18.00        Liikkari 5-6v., Taru Heikkilä, Reetta Vähätiitto, Siekkilä

TO 18.00-19.00        Liikkari 7-8v., Taru Heikkilä, Reetta Vähätiitto, Siekkilä

TO 18.00-19.00        Dance 10-12v., Elsa Aula, Yhteiskoulu yläsali

 

PE 17.00-18.00         Breakdance 8-11v., Justus Pietikäinen, Urheilupuisto yläsali

 

SU 15.30-17.00      Cinnamon, Venla Teräväinen, Elsa Aula, Yhteiskoulu yläsali, Esiintyvä ryhmä

 

Huomioithan, että mahdolliset tuntimuutokset kalenterissa ovat kauden aikana  mahdollisia. Tuntimuutokset päivitetään ensisijaisesti nettisivuillemme www.mikkelinnaisvoimistelijat.fi

 Jumppapaikkojen osoitteet:

Ent. Siekkilän koulu Siekkilänkatu 8, 50120 MIKKELI

Ent. Yhteiskoulu(Mikkelin Lukio), Otto Mannisen katu 10, 50100 MIKKELI

Lyseo, Porrassalmenkatu 30, 50100 MIKKELI

Lähemäen koulu, Kisatie 5, 50170 MIKKELI

Peitsarin koulu, Peitsarikuja 6, 50170 MIKKELI

Rantakylän Yhtenäiskoulu, Vanhamäentie 2, 50600 MIKKELI

Rouhialan koulu, Koulukatu 23, 50100 MIKKELI (erillinen liikuntasalirakennus)

Tuppuralan koulu, Nuottakatu 1, 50190 MIKKELI

Urheilupuiston koulu, Anni Swanin katu 6, 50100 MIKKELI

Urpolan koulu, Rinnekatu 8, 50100 MIKKELI